Pravidla závodu 24 hodin pro Kuře 2013

Pro tento závod platí základní pravidla seriálu Energizer Kyosho Mini Z Racing Cupu 2012-13 pro kategorii expert plus tyto doplňující body.

 1. Závod : trvá 24 hodin , startuje se v So. 12.00. Konec závodu je v Ne 12.00
 2. Tým: se skládá maximálně ze třech pilotů menší počet tedy dva nebo jeden je povolen, střídání je libovolné a je zcela v režii týmu.
 3. Během závodu se mohou vyměnit maximálně tři piloti v týmu.Tým je povinen zajistit nahazovače,pokud to není čtvrtý nebo další člen týmu musí to tedy být jeden z odpočívajících pilotů týmu.Pokud tým nebude nahazovat ani po upozornění rozhodčích může být penalizován odpočtem kol.
 4. Podvozek : je povolen pouze jeden. V případě poruchy je dovoleno vyměnit pouze rozbitou nebo nefunkční část .
  Podvozek bude rozhodčím označen ,pokud bude potřeba měnit označený díl šasí je třeba rozhodčímu ukázat rozbitý označený díl ,a rozhodčí nový díl znovu označí.Výměna celého podvozku je zakázána .
 5. Karoserie: je povolena pouze jedna. V případě neopravitelné závady se musí nahlásit rozhodčím její výměna.
 6. Baterie: dodá pořadatel všechny ostatní baterie a aku nejsou povoleny. Výměna baterií proběhne v DEPU tratě pod dohledem rozhodčího.
 7. V.I.P team: doprovodný program závodu. Není bodován, neplatí body 2. 3. 4.
 8. Diskvalifikace: při závažném porušení pravidel bude viník penalizován odečtem kol, popřípadě vyloučením ze závodu. V takovém případě je nutné jednomyslný verdikt obou rozhodčích a Předsedy klubu.
 9. Startovné 500,- Kč za pilota